Skip to main content

Golenie miejsc intymnych na zero często kojarzy nam się z nieprzyjemnymi podrażnieniami i skaleczeniami. Nic więc dziwnego, że spora część osób robi to niechętnie i nie do końca wie, jak się do tego zabrać. Jak golić jajka i damskie miejsca intymne, który trymer wybrać i jak ograniczyć do minimum podrażnienia skóry przy goleniu miejsc intymnych na zero? Na te i kilka innych pytań znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

 

Jak uniknąć podrażnień skóry podczas golenia?

Po goleniu towarzyszy Ci czerwona i podrażniona skóra? Każda depilacja miejsc intymnych (i nie tylko) kończy się zacięciem lub raną? Podrażniona skóra często objawia się mocnymi zaczerwieniami, krostkami i stanami zapalnymi. Może towarzyszyć im swędzenie, uczucie pieczenia, zwiększona tkliwość, a nawet ból. Istnieją jednak sposoby na to, aby zminimalizować to odczucia do minimum. Mamy na to swoje sposoby! Sprawdź poniżej kilka naszych sprawdzonych tipów na gładką skórę bez bólu.

 

Przygotuj skórę przed goleniem 

Zanim przystąpisz do samego golenia, należy wykonać kilka kroków, które ułatwią pozbywanie się włosków. Pierwszym krokiem jest dokładne umycie ciała, w tym miejsc intymnych. To sprawi, że zanieczyszczenia nie będą przemieszczały się wraz z ruchem maszynki, a jak wiemy wypryski, czy krostki w okolicach krocza to nic przyjemnego. Dodatkowo ciepła woda rozszerzy pory skóry i zmiękczy włoski co ułatwi golenie. Zalecamy także wykonanie peelingu skóry, co skutkuje podniesieniem nawet wrośniętych włosków. Pamiętaj jednak, aby nie trzeć skóry zbyt mocno, w końcu chcemy uniknąć podrażnień. 

 

Unikaj golenia na sucho

Czy do tej pory goliłeś skórę na sucho? Jest to ogromny błąd, który przyczynia się do podrażnienia skóry. Brak odpowiedniego nawilżenia może spowodować tarcie między ostrzem a skórą, a to skutkuje większą podatnością na uszkodzenia warstwy skóry. Nałóż na wilgotną skórę odpowiedni krem do golenia lub żel. Produkty te pomagają zmiękczyć włosy, zwiększyć poślizg golarki po skórze. Golenie na sucho może być także mniej efektywne, ponieważ brak nawilżenia i przygotowania skóry może sprawić, że włosy są trudniejsze do usunięcia, co może wymagać wielokrotnego przejścia golarką. Niestety wpadamy wówczas w błędne koło, przejeżdżając maszynką po skórze zbyt dużo razy. Regularne golenie na sucho może doprowadzić również do wrastania się włosków.

 

Użyj odpowiednich narzędzi 

Odpowiedni sprzęt to podstawa do tego, aby golenie miejsc intymnych na zero przebiegało w sposób bezpieczny. Maszynka Shav została stworzona właśnie po to, aby ryzyko skaleczeń było minimalne. Dobrej jakości ceramiczne ostrza zapewniają gładkie golenie w zaledwie parę minut. Zdecydowanym atutem jest długi czas działania, wodoodporność, a w szczególności lampka LED, która pomaga dotrzeć w nawet trudno dostępne miejsca.

 

Unikaj drażniących kosmetyków

Nie zapominaj także o korzystaniu z kosmetyków naturalnych, przeznaczonych do miejsc intymnych. Mocne kosmetyki, posiadające w składzie alkohol czy substancje wysuszające, mogą uszkodzić barierę delikatnej skóry i zaburzyć równowagę pH. Zarówno przed goleniem, jak i po nim, warto stosować produkty, które zmiękczą skórę i zadziałają jak kojący kompres. 

 

Wyrób sobie indywidualną technikę 

Każdy z nas jest inny. Każda budowa miejsc intymnych ma własne, określone kształty. Nie da się więc udzielić precyzyjnych rad co do depilacji miejsc intymnych u mężczyzn i kobiet. Poznaj swoje ciało, najlepiej jak potrafisz, a z pewnością po kilku depilacjach dojdziesz do perfekcji. Pamiętaj jednak, że podstawową i uniwersalną zasadą, która minimalizuje podrażnienia, jest golenie wraz z kierunkiem rośnięcia włosów. 

 

Obserwuj swoją skórę 

Nie powtarzaj swoich błędów. Jeśli widzisz, że konkretne kosmetyki bądź techniki golenia sprawiają, że Twoja skóra się czerwieni i swędzi, spróbuj pozbywania się włosków w inny sposób. Ważne, aby dokładnie obserwować skórę, nie powtarzać czynności, które jej nie służą, a także wsłuchać się w jej potrzeby.

 

W przypadku skaleczeń zadbaj o dezynfekcję

Jeśli doszło do skaleczenia, warto wiedzieć, w jaki sposób opatrzyć nawet małą ranę. Oczyść skaleczenie, osusz, oraz skorzystaj ze środka odkażającego. Unikaj także obcisłych ubrań i sztucznych materiałów. Nie traktuj tego punktu po macoszemu, ponieważ nawet niewielkie skaleczenie może przerodzić się w nieprzyjemną infekcję bądź stan zapalny.

Chcesz zadbać o higienę intymną? Zobacz maszynkę do miejsc intymnych Shav.