Skip to main content

Zachowanie higieny w strefach intymnych to podstawa do schludnego wyglądu. Jak golić jaja? Jest to kluczowe pytanie do utrzymania zdrowia w okolicach penisa. Ze względu na budowę ciała nie jest to jednak prosta sprawa, dlatego zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, aby poznać tajniki zachowania odpowiedniego poziomu higieny miejsc intymnych.

Dlaczego higiena miejsc intymnych u mężczyzn jest taka ważna?

Higiena intymna bywa lekceważona przez mężczyzn w codziennej pielęgnacji. Mając na myśli higiena, nie jest to jedynie codzienny prysznic – składa się na nią wiele różnych czynników. Męska skóra w okolicach intymnych ma zdecydowanie więcej gruczołów łojowych od kobiecej. Co więcej, jest grubsza i często owłosiona. W okolicach pachwin często wydziela się spora ilość potu, a to tworzy ciepłe i wilgotne środowisko. Wszystko to, wpływa na rozwój bakterii, wirusów i grzybów, czego konsekwencją mogą być infekcje dróg moczowo-płciowych. Nieleczone zakażenie może prowadzić nawet do zapalenia najądrzy lub gruczołu krokowego oraz upośledzać płodność mężczyzny. Jak golić jaja? Zadbane jądra to nie tylko wpływ na ich zdrowie, ale także zwiększenie walorów estetycznych – Twoja partnerka z pewnością będzie Ci wdzięczna. Jak golić jądra i dbać o ich czystość? Dowiedź się z dalszej części tekstu. 

Jak dbać o higienę intymną u mężczyzn?

O higienę miejsc intymnych u mężczyzn można dbać na wiele sposobów. Ważne, aby robić to w sposób przemyślany, ponieważ można popełnić przy tym wiele nieoczywistych błędów. Jak golić jaja? Poznaj kilka kroków do czystych jaj i penisa. 

Dbaj o codzienny prysznic

Choć jest to rada dość oczywista, wciąż wielu mężczyzn traktuje ją po macoszemu. Rzecz nie tylko w tym, aby umyć miejsca intymne codziennie, ale nie mniej ważny jest sposób, w jaki należy to zrobić. Przede wszystkim unikaj gorących i długich kąpieli – taka praktyka może przesuszyć delikatną skórę krocza. Po umyciu obszaru intymnego dokładnie osusz skórę, aby uniknąć nadmiaru wilgoci, która może sprzyjać rozwojowi bakterii i grzybów.

Dobierz odpowiednie kosmetyki

Warto zwrócić uwagę na kosmetyki, których używasz do codziennej pielęgnacji penisa i jąder. Zrezygnuj z mocnych produktów myjących. Flora bakteryjna krocza jest bardzo delikatna i nie należy jej zaburzać. Naszym zdaniem najprostsze rozwiązania są najlepsze – używaj szarego mydła lub kosmetyku myjącego z prostym, naturalnym składem bez wysuszającego alkoholu.

Dbaj o czystość trymera

Nie obejdzie się także bez utrzymania czystości nie tylko w miejscach intymnych, ale także przyrządach, którymi bezpośrednio operujemy przy kroczu. Niezbędne jest więc dokładne czyszczenie i osuszanie maszynki do golenia miejsc intymnych dla mężczyzn. Golarka do miejsc intymnych Shav to urządzenie, które niezwykle prosto się czyści. Dzięki doskonałej jakości ceramicznym ostrzom zacięcia nie będą Ci straszne, co pomaga w zachowaniu higieny. Aby urządzenie mogło gwarantować maksymalną wydajność i należyte warunki higieniczne zalecamy regularną wymianę ostrza, aby urządzenie mogło gwarantować maksymalną wydajność i należyte warunki higieniczne. Optymalny czas użytkowania jednego ostrza to 2-3 miesiące.

Unikaj gąbek do mycia

Z pewnością w wielu łazienkach nadal leżą klasyczne gąbki do mycia ciała. Niewiele osób jednak wie, że jest to ogromne siedlisko bakterii. Taka gąbka nie spełnia swojej funkcji, nie myje ciała, a wręcz je brudzi. Wyobraź sobie, że wszystkie bakterie powstałe na wskutek ciepła i wilgoci są rozprowadzane po całym ciele, a co gorsza rozcieranie wokół krocza. Jest to prosty przepis na infekcję intymną. Do umycia się w zupełności wystarczy nasza dłoń. 

Badaj się regularnie

Higiena to zdrowie. W trakcie mycia krocza przeprowadź proste samobadanie, które stanowi podstawę prewencji wielu chorób. Wszelkie niepokojące symptomy lub uczucie dyskomfortu, takie jak swędzenie prącia czy pojawienie się grudek i krostek, skonsultuj z lekarzem. Warto także raz na jakiś czas korzystać z usług urologa prewencyjnie. 

Zachowanie odpowiedniej higieny miejsc intymnych u mężczyzn to podstawa do poczucia komfortu, ale także do zachowania zdrowia krocza i jego okolic. Wprowadź powyższe zasady do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej, a z pewnością zauważysz różnicę. 

Chcesz prawidłowo golić jaja? Zobacz maszynkę do miejsc intymnych Shav.